Back to top

Gordon Wilson

Gordon Wilson is a current member of the Legislative Assembly - View Current Profile

Full Name:
Gordon Wilson

ConstituencyStart Date
Clare-DigbyMay 30, 2017 — Present
Clare-DigbyOctober 8, 2013 — April 30, 2017

Party History

  • Liberal
    (October 8, 2013 — Present)

Position History

  • Deputy Speaker
    (April 14, 2016 — May 30, 2017)
  • Caucus Chair
    (October 1, 2017 — Present)

Previous Occupations

  • Public Servant

This is the archived biography page for the current member of the Legislative Assembly, Gordon Wilson.