Back to top

Brendan Maguire

Brendan Maguire is a current member of the Legislative Assembly - View Current Profile

Full Name:
Brendan Maguire

ConstituencyStart Date
Halifax AtlanticMay 30, 2017 — Present
Halifax AtlanticOctober 8, 2013 — April 30, 2017

Party History

  • Liberal
    (October 8, 2013 — Present)

Position History

  • Deputy Speaker
    (September 13, 2018 — Present)
  • Ministerial assistant to the Minister responsible for Housing Nova Scotia
    (June 28, 2017 — Present)

Previous Occupations

  • Sales Representative
  • Technician

This is the archived biography page for the current member of the Legislative Assembly, Brendan Maguire